• Press Kit
W nowy semestr wejdź z PROJEKTOREM!

Kopiuj tekst

W nowy semestr wejdź z PROJEKTOREM!

Opublikowany

Nowy semestr to okazja do podjęcia nowych wyzwań. Jednym z nich może być udział w Programie „PROJEKTOR- wolontariat studencki”.

Czym jest PROJEKTOR?

Program ma na celu aktywizację oraz przeciwdziałanie wykluczeniu dzieci i młodzieży z małych miasteczek i wsi w całej Polsce. Cel ten realizowany jest poprzez rozwijanie pasji i zainteresowań dzieci i młodzieży, odkrywanie talentów i potencjału drzemiącego zarówno w uczestnikach jak i w studentach prowadzących projekty.

Jak to działa?

W Projektorze wolontariuszami są studenci różnych kierunków, z różnych uczelni znajdujących się na terenie Polski. Zajęcia prowadzone przez studentów charakteryzuje różnorodność tematyki oraz fakt, że to właśnie oni są twórcami i realizatorami swoich pomysłów. Jedna z wolontariuszek z Rzeszowa, Małgorzata Kiszka,  opisuje to tak: "Działalność w Programie przede wszystkim daje mi dużo radości, fajnych znajomości i dużo świetnych wspomnień".

Zaprojektowani #1 | Poznań

Daj się wciągnąć!

Semestr letni to idealny czas na prowadzenie projektów systematycznych. Jeden taki projekt to tylko 3 spotkania w szkole trwające po 2 godziny lekcyjne. Na realizację projektu student może przeznaczyć od 2 do 4 tygodni. Studentka Rusycystyki na UMCS w Lublinie, Ewelina Szuba o udziale w programie: „Na początku byłam sceptycznie nastawiona do jakiegokolwiek wolontariatu. Jeszcze pamiętam swój pierwszy projekt- naprawdę się bałam, z czasem ten strach ustąpił a ja coraz bardziej nabierałam pewności siebie. To, co podoba mi się w PROJEKTORZE to że każde zajęcia są inne.”
Do tej pory od 2003 roku przeprowadzono ponad 33 655 projektów edukacyjnych. Udział w PROJEKTORZE to świetna okazja do zdobycia nowych umiejętności, które mogą się przydać nie tylko w życiu zawodowym, ale także w życiu prywatnym.
Program czeka na studentów wszystkich kierunków z całej Polski. Do rejestracji organizatorzy zapraszają również szkoły z miejscowości poniżej 20 tyś mieszkańców zainteresowane realizacją projektów edukacyjnych u siebie. Dołączyć można na stronie: www.app.projektor.org.pl
Program realizowany jest przez Fundację Edukacyjną Przedsiębiorczości a jego autorem jest Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności.

Kopiuj tekst

Udostępnij

Powiązane artykuły
Wolontariat a Millenialsi

temu

Są młodzi i przekonani, że mogą wszystko. Pokolenie ludzi, którym dane było dorastać i wychowywać się w wolności. Nie musieli stać w kolejkach, nie brakowało im nigdy podstawowych dóbr. Zamiast tego zaczyna im brakować wartości, za którymi mogliby podążać. Mając ogromny wybór dotyczący tego, jak chcą spędzić swoje życie, zaczynają gubić się we wszystkich możliwościach i często nie wiedzą, co i w jaki sposób chcieliby robić.
Poznaj metodę Sport Stackingu z PROJEKTOREM

temu

Program "PROJEKTOR- wolontariat studencki" przygotował dla studentów wyjątkową ofertę wzięcia udziału w bezpłatnym szkoleniu z animacji grupy za pomocą Sport Stackingu. Dowiedz się czym jest Sport Stacking, poznaj jego podstawowe zasady i sekwencje. A przede wszystkim zyskaj umiejętność wykorzystania tej metody w prowadzeniu warsztatów i wpisz to do swojego CV!
Kobiety edukują

temu

Są młode, pełne energii i pomysłów. Współczesne studentki już od początku swojej kariery akademickiej poszukują dodatkowych opcji rozwoju, które w przyszłości spowodują, że staną się one bezkonkurencyjne na rynku pracy. Jedną z opcji, które znajdują jest PROJEKTOR- wolontariat studencki.
ZaProjektuje ferie w województwie kujawsko-pomorskim!

temu

Trwa czas zimowego szleństwa i odpoczynku od nauki. Jednak ferie to nie tylko wspaniały moment do odetchnięcia od szkoły, czy studiów. To również świetny czas na zdobycie niepowtarzalnych doświadczeń i umiejętności. Jak to zrobić? Z PROJEKTOREM jest to niezwykle proste!

Kobiety edukują

Są młode, pełne energii i pomysłów. Współczesne studentki już od początku swojej kariery akademickiej poszukują dodatkowych opcji rozwoju, które w przyszłości spowodują, że staną się one bezkonkurencyjne na rynku pracy. Jedną z opcji, które znajdują jest PROJEKTOR- wolontariat studencki.