A Ty co zaprojektujesz?

A Ty co zaprojektujesz?

Opublikowany

Trzymiesieczna wymiana w Moskwie, staż w biurze Boeinga w USA, własna firma szkoleniowa, a może doświadczenie, pewność siebie i przyjaciele, na których możesz liczyć. To wszystko i wiele innych rzeczy zdobyli studenci-wolontariusze dzięki działalności w programie “PROJEKTOR-wolontariat studencki”. Poznaj historie wolontariuszy i zdecyduj, co zaProjektujesz.

#ZaProjektowałemNoweZnajomości

PROJEKTOR to przede wszystkim ludzie, ich historie, pasje, chęć dzielenia się swoją wiedzą z innymi. Dzięki licznym wyjazdom na projekty, które wolontariusze mogą realizować w całej Polsce, nawiązują się nowe znajomości, przyjaźnie, które często trwają długo po zakończeniu studiów i działalności w PROJEKTORZE. Pokazuje to historia jednego z nowych wolontariuszy - Damiana, studenta 3 roku ekonomii na UMCS w Lublinie: „W Projektorze działam od marca tego roku. Przez ten czas przeprowadziłem 8 projektów o różnych tematykach od animacji po pierwsza pomoc. Poznałem tu wielu ciekawych ludzi, na których mogę liczyć w każdej sytuacji. Udało mi się tu zdobyć wiele nowych umiejętności przy okazji prowadzenia projektów, uczestnictwa w ścieżkach rozwojowych dla Ambasadorów Programu, a także podczas odbywania praktyk zawodowych, podczas których współorganizowałem i koordynowałem ogólnopolski dzień dziecka pod hasłem "Złap energię PROJEKTORa". Projektor dał mi możliwości rozwoju oraz poczucie, że nie marnuję swojego czasu.”

#Zaprojektowałem swoją markę 

Dzięki PROJEKTORowi wielu wolontariuszy oprócz nowych doświadczeń, kompetencji, zdobyło również pewność siebie, co w przyszłości zaprocentowało u nich m.in. odwagą w podejmowaniu działania, rozwijaniu się oraz stawianiu czoła wyzwaniom. Założenie własnej firmy dla tak młodych ludzi nie okazało się żadną trudnością. Wielu z nich z sukcesem prowadzi swoje biznesy i to właśnie dzięki doświadczeniu i wiedzy zdobytej dzięki działalności w PROJEKTORZE. Mateusz, student i ratownik medyczny z Rzeszowa, który działa w Programie od 2011 roku, prowadzi własną firmę szkoleniową z zakresu ratownictwa i pierwszej pomocy. “Dzięki Projektorowi zyskałem SUKCES. Doznałem pełnej metamorfozy swojej osoby, dzięki wspaniałym ludziom których poznałem i pasji do realizacji projektów przeszedłem drogę "Od zera do bohatera".

#ZaProjektowałamPrzyszłość

Wielu młodych ludzi, wybierając kierunek studiów, nie do końca wie, czy obrana przez nich droga edukacji to jest właśnie to, co chcą robić w swoim życiu. PROJEKTOR daje możliwość sprawdzenia swojej wiedzy w sposób praktyczny, a także zdobycia nowych, cennych doświadczeń, co przekłada się potem w ukierunkowaniu swoich kompetencji i na lepszy start na rynku pracy. Ola, studentka II roku prawa na Uniwersytecie im. A. Mickiewicza w Poznaniu dołączyła do Projektora w marcu tego roku i dzięki działalności w Programie, już teraz widzi wiele korzyści na przyszłość. “Dzięki działalności w Projektorze nauczyłam się współpracować w grupie, a nawet występować w niej jako lider. Pod tym kątem kształcę się na jednej z rocznych ścieżek rozwoju organizowanych przez biuro organizacji. Zaprojektowałam tutaj przede wszystkim swoją osobowość i przyszłość. Współpraca z ludźmi przy realizowaniu projektów dodała mi pewności siebie, która jest najważniejszą cechą w moim przyszłym zawodzie.”

#ZaProjektowałamWakacje

Działanie w PROJEKTORZE to również super okazja do wakacyjnego wypoczynku za darmo. Realizując projekty wakacyjne student-wolontariusz nie ponosi żadnych kosztów – placówka gwarantuje nocleg oraz wyżywienie, natomiast PROJEKTOR pokrywa koszty realizacji projektu (koszty podróży i materiałów edukacyjnych). Dodatkowo wybór placówki oraz tematyka i scenariusz zajęć zależą od studentów. Jest to rewelacyjna przygoda! Potwierdza to Magda, studentka kierunku lekarskiego na Uniwersytecie Medycznym w Lublinie: “W Projektorze przeprowadziłam mnóstwo zajęć z biologii, koordynowałam podkarpacki zespół Biologów, wielokrotnie brałam udział w piknikach na Pomorzu i zwiedziłam całą Polskę wyjeżdżając na projekty wakacyjne. Dzięki wolontariatowi skorzystałam z niejednego stypendium i zdobyłam nowe umiejętności oraz uzyskałam zaszczytny tytuł Wolontariusza Podkarpacia w 2015 roku. Ale przede wszystkim poznałam wspaniałych ludzi, którzy tworzą Projektor!”

Jak do nas dołączyć? To proste! „PROJEKTOR – wolontariat studencki” właśnie rozpoczął rekrutację wolontariuszy do Programu. Jeśli jesteś studentem wyższej uczelni, już dziś możesz wejść na stronę www.projektor.org.pl, kliknąć dołącz, rozpocząć przygodę z PROJEKTOREM i zaprojektować swoją historię!

Kopiuj tekst

Udostępnij

Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.